TERMO płyty magnezytowe TPM Powiększ

Termo płyty magnezytowe TPM

Grupa owo pl Grupa owo pl

Nowy

TERMO płyty magnezytowe TPM

 służą do wykonania obudowy kominka z ciepłymi ścianami. Charakteryzują się bardzo dobrą akumulacją i przewodnictwem cieplnym, w zakresie temperatur występujących w kominkach.

Przeznaczone głównie dla użytkowników, krótko palących w kominku.

Więcej szczegółów

Dostępny: 3-21 dni

95 zł

brutto

Płyty akumulacyjne magnezytowe TPM

Płyty magnezytowe TPM do zabudowy wkładów kominkowych. Materiał bazowy to, wyselekcjonowane kruszywo magnezytowe (tabela niżej) i cement ogniotrwały glinowo - wapniowy (Al2O3 - min.40%), plus dodatki modyfikujące i poprawiające parametry akumulacji i przewodności cieplnej.

Odlewane TERMO płyty magnezytowe TPM służą do budowy nowoczesnych kominków grzewczych szamotowych z ciepłymi ścianami, popularnie nazywanymi "ciepłe kominki".

Płyty akumulacyjne magnezytowe TPM, naszej produkcji charakteryzują się bardzo dobrym przewodnictwem i akumulacją ciepła - nagrzewają się i następnie wypromieniowywują ciepło do pomieszczenia, w którym zamontowany jest kominek lub piec. Ich grubość (3 cm) zapewniają bardzo dobrą wytrzymałość konstrukcyjną, co umożliwia tworzenie skomplikowanych form zabudowy. Obudowa (kominek) wykonany z TERMO płyt magnezytowych TPM równoważy i optymalizuje bilans cieplny budynku.

Czynnikiem wpływającym na optymalną wartość objętościowej pojemności cieplnej naszych TERMO płyt magnezytowych TPM i innych wyrobów, jest zastosowane kruszywo i inne dodatki, bowiem pojemność ta dla betonu wynika z objętościowej pojemności cieplnej jego składników. Betony zawierające w swym składzie kruszywo o większej objętościowej pojemności cieplnej będą miały lepsze zdolności magazynowania i przewodzenia energii cieplnej. Jeśli chodzi o kruszywa, to wysoką przewodność cieplną mają minerały zwarte o budowie krystalicznej. Współczynnik przewodzenia ciepła wyrobów na takich kruszywach i mikrokruszywach przekracza nieraz sporo ponad 2,0 W/(m·K).

Nasze TERMO wyroby charakteryzuje również ograniczona do minimum, ilość wewnętrzych porów powietrza. Pory powietrza zawarte wewnątrz drastycznie ograniczają przewodność cieplą i zdolności akumulacji.

Budowanie kominka z TERMO płyt eliminuje również, całkowicie stosowanie izolacji z wełny kominkowej.

Wysyłka: tylko na paletach, w ilości minimalnej 6 sztuk

mniejsze ilości odbiór osobisty, 32-065 Krzeszowice, ul. Krakowska 32 A

Rozmiary TERMO płyt magnezytowych TPM

 • 400 x 400 x 50 mm
 • 700 x 400 x 30 mm
 • 1200 x 400 x 30 mm
 • 1000 x 500 x 30 mm
 • 850 x 750 x 30 mm - NOWY rozmiar dostępny od 15 lutego 2014 roku

(odchyłki wymiarowe dla wymiarów: płyty do 70 cm = + / - 3 mm) płyty do 120 cm = + / - 3,5 mm)

 • Wytrzymałość mechaniczna – min. 25 MPa
 • Gęstość – 2,6 – 2,8 g/cm3
 • Przewodność cieplna – min. 2,5 W/m*K
 • Maksymalna temperatura stosowania – 750 oC (długookresowo) – 1500 oC (doraźnie)
 • Pojemność cieplna – 3,65 MJ/m2
  (przy założeniu grubości płyty 3 cm, nagrzanej do średniej temp. 65oC)

 Łączenie – w temperaturach występujących w obudowach kominkowych – kleje i zaprawy zduńskie, w temperaturach bliskich maksymalnym – zaprawy ogniotrwałe.

Wykończenie powierzchni – zaleca się pokrycie zewnętrznej powierzchni siatką zbrojącą z włókna szklanego i pokrycie tynkiem odpowiednim do spodziewanej temperatury lub okładziną ceramiczną (płytki, kafle).

Charakterystyka - zalety:

 • Obudowa kominka wykonana z TERMO płyt TPM nagrzewa się i oddaje ciepło przez promieniowanie, akumuluje również w swojej masie ciepło i następnie stopniowe uwalnianiania je w formie łagodnego, jednorodnego ciepła, co oznacza, że powietrze w pomieszczeniu pozostaje przez cały czas palenia praktycznie niezmienne.
 • Konstrukcyjne Termo płyty magnezytowe TPM umożliwiają szybki i prosty montaż obudowy kominka w dowolnym kształcie i z dowolnym wykończeniem zewnętrznym.
 • O 1/3 mniejsze zapotrzebowanie na materiały przy budowaniu i wyrównywaniu powierzchni w porównaniu z tradycyjnymi szamotami.
 • Dużo większa zdolność przewodzenia i akumulacji ciepła w porównaniu do tradycyjnych szamotów .

TERMO płyty akumulacyjne – zalecenia stosowania

 • TERMO płyty szamotowe TPS i TERMO płyty magnezytowe TPM, służą do wykonania zewnętrznej zabudowy wkładu kominkowego, lub innego podobnego źródła ciepła.
 • Płyty akumulacyjne jak każdy materiał poddawany działaniu wysokich temperatur, powinny być nagrzewane w miarę równomiernie na całej swojej powierzchni jednocześnie.
 • Przed przystąpieniem do prac, np. budowy kominka, należy dokładnie zaplanować i zwymiarować całość bryły obudowy kominka.
 • TERMO płyty akumulacyjne TPS i TPM, należy układać (murować) na stabilnym podłożu. Wytrzymałość podłoża powinna być dostosowana do końcowego ciężaru planowanej finalnej bryły obudowy kominka.
 • Płyty akumulacyjne układamy na kleju, nie wymagają one dodatkowego skręcania, ani jakichkolwiek stelaży.
 • Najkorzystniej jeżeli TERMO płyty szamotowe akumulacyjne TPS i TPM, są układane (klejone), gładką powierzchnią do wewnątrz. Eliminuje to ewentualne osiadanie kurzu na wewnętnych ścianach obudowy kominka.
 • Powierzchnie klejone przed nałożeniem cienkiej warstwy systemowego kleju, należy przetrzeć wilgotną gąbką.
 • TERMO płyty szamotowe akumulacyjne TPS i TPM nie wymagają gruntowania, środkami gruntującymi.
 • Odległości ścian z TERMO płyt TPS i TPM od źródła ciepła, np. wkładu kominkowego muszą być zgodne z instrukcją i warukami gwarancji danego wkładu kominkowego.
 • Bezpośrednie odległości (szczeliny) od fasady, np. wkładu kominkowego muszą uwzględnia rozszerzalność korpusu wkładu kominkowego pod wpływem temperatury.
 • Należy pamiętać o montażu w bryle obudowy kratek wwiewnych i wywiewnych. Przekrój kratek musi byś zgodny z instrukcją i warunkami gwarancji wkładu kominkowego.
 • Postawioną bryłę końcową, należy zaciągnąć siatką z włókna szklanego (popularą elewacyjną), zatopioną w systemowym kleju.
 • Do budowy kominka z TERMO płyt szamotowych akumulacyjnych TPS i TPM (magnezytowych) należy używać systemowych klei i zapraw.

Niniejsze zalecenia (instrukcja) określają zakres stosowania materiału i zalecany sposób prowadzenia robót, ale nie może zastąpić zawodowego przygotowania wykonawcy. Oprócz podanych zaleceń prace należy wykonywać zgodnie ze sztuką budowlaną i zasaadami BHP. Producent gwarantuje jakość wyrobu, natomiast nie ma wpływu na warunki i sposób jego użycia. W przypadku wątpliwości należy wykonać własne próby stosowania.

Po wcześniejszym ustaleniu terminu, istnieje możliwość odbioru osobistego zamówionych produktów w naszym magazynie.

Grupa owo.pl – kominki BOHUSZ 
 Salon Partnerski UNICO  mapa dojazdu
ul. Krakowska 32 A, 32-065 Krzeszowice
Kominki kontakt:
600 601 384 – dział handlowy
600 601 385 – dział usług 
602 259 809 - dział techniczny
Obsługa klientów: pon. – czw. 9:30 do 15:30
piątek 9:30 do 15:00 (inne terminy – 602259809)

Producent materiałów do budowy kominków 
Grupa owo.pl – kominki BOHUSZ 
 Salon Partnerski UNICO  mapa dojazdu
ul. Krakowska 32 A, 32-065 Krzeszowice
Kominki kontakt 


600 601 384 – dział handlowy
600 601 385 – dział usług 
602 259 809 - dział technicznyObsługa klientów: pon. – czw. 9:30 do 15:30
piątek 9:30 do 15:00


(inne terminy – 602259809)
Sklepy internetowe


Kominki Bohusz sklep z kominkami ciepłymi, piecami do pizzy i grillami

W naszej ofercie także wkłady kominkowe, materiały kominkowe, akcesoria kominkowe

Poznaj naszą pełną ofertę wkładów kominkowych UNICO, materiały do budowy nowoczesnych kominków ciepłych. Płyty szamotowe akumulacyjne, kleje zaprawy ogniotrwałe. Oferujemy pełne doradztwo. Oferowane przez nas produkty to wysoka jakość w znakomitej cenie.