Kominki gotowe do wysyłki

Niespodzianka dla inwestorów planujących wymarzony kominek w swoim domu. Gotowe, wstępnie skonfigurowane materiały, ułatwiające realizacje kominka. Opisy pakietów WIR, znajdziesz na poszczególnych kartach zestawów gotowych do wysyłki.

Coraz więcej klientów samodzielnie buduje kominki ciepłe, jako niezależne źródło ogrzewania, swojego domu. Aranżacja kominka w nowoczesnym, wkomponowanym do salonu stylu.

Proponujemy sześć pakietów, różniących się rozmiarami i kształtem bryły zabudowy wkładu kominkowego.

Płyty kominkowe w pakietach kominków WIR

Pakiety kominków WIR, zawierają dwa rodzaje płyt kominkowych, płyty AkuPlate i Skamol. Z płyt kominkowych AkuPlate wykonuje się obudowę wkładu kominkowego, a izolacyjne płyty Skamol montuje się na ścianie wewnątrz obudowy.

(zobacz film obok)

W pakiecie są też kleje, kołki, impregnat, itp.

Instalacja kratek kominkowych

Prawidłowy montaż kratek na kominku, to ważny etap budowy kominka jako całości. Jednym z popularnych błędów, jest umiejscowienie górnej kratki zbyt wysoko. Górna kratka kominkowa powinna być zamontowana na wysokości końcówki czopuch wkładu kominkowego. Czyli na wysokości wpięcia rury dymowej do wkładu (paleniska).

Na przykładzie gotowego kominka WIR-2B, film pokazuje prawidłową instalacje górnej kratki kominkowej.

Wizualizacje kominków pakiety materiałów WIR

Aranżacja zewnętrzna kominka ciepłego, może być praktycznie dowolna. Jednak od kilku lat, klienci wybierają jako wykończenie kominka, malowanie.

Konstrukcja obudowy kominka

Konstrukcja obudowy, to akumulacyjne płyty Akuplate. Płyty wyłącznie kleimy, konstrukcja nie wymaga dodatkowych stelaży wzmacniających. Po sklejeniu całej bryły obudowy, na całości zatapiamy narożniki i siatkę. Wykończenie zewnętrze takiego kominka może być praktycznie dowolne.

Aktualnie na topie jest malowanie, lub obklejenie spiekiem kwarcowym.

Jakość użytkowa dodana do każdego kominka, to instalacja zestawów akumulacyjnych AkuMix.

Popularny projekt kominka

Jeżeli chodzi o przełom 2022/2023 roku, najczęściej wybieranym projektem jest kominek WIR-2B. Kompaktowy i prosty projekt, łatwy w realizacji dla każdego. Zastosowany narożny wkład kominkowy pokazuje ogień w całości.

Do realizacji, potrzebny jest pakiet materiałów WIR-2B. Wykończyć z zewnątrz można praktyczne dowolnie.

Pamiętaj: Dolna kratka kominkowa, na zdjęciu umieszczona jest w niewidocznej ścianie obudowy kominka ciepłego.

Nowy projekt kominka WIR-8

O kominkach ciepłych

Gotowe kominki WIR są idealnym rozwiązaniem dla osób poszukujących szybkiego i łatwego sposobu na cieszenie się przyjemnym ciepłem i komfortem w zimowe wieczory. Ich łatwy montaż i funkcjonalny design czynią je bardzo popularnymi wśród klientów. Te obudowy kominków wykonane są z najwyższej jakości materiałów, co zapewnia długą żywotność urządzenia i bezpieczeństwo użytkowania.

Gotowe modele WIR to także ekologiczne rozwiązanie, ponieważ opalane są drewnem, które jest ekologiczne i nie stanowi zagrożenia dla naszego zdrowia. Produkty oferowane przez markę WIR z pewnością spełnią oczekiwania każdego, kto marzy o ciepłym i przytulnym wnętrzu, w którym spędzi zimowe wieczory w przyjemnej atmosferze prze kominku.

Kominek ciepły akumulacyjny zawiera w sobie materiał akumulacyjny, który odpowiada za magazynowanie ciepła. Podczas palenia drewna, ciepło jest magazynowane w materiale akumulacyjnym, a następnie oddawane stopniowo do pomieszczenia, co pozwala utrzymać dłużej stabilną temperaturę oraz ogranicza częstotliwość konieczności rozpalania ognia. 

Natomiast kominek konwekcyjny z płyt izolacyjnych opiera się tylko na wykorzystaniu powietrza do przekazywania ciepła z kominka do pomieszczenia. Zazwyczaj takie kominki posiadają większą ilość kratek kominkowych.

Podsumowując, obydwa rodzaje kominków pozwalają na ogrzanie wnętrza, jednak kominek ciepły akumulacyjny oferuje bardziej wydajny sposób ogrzewania. Natomiast kominek konwekcyjny z płyt izolacyjnych może być tańszą opcją, ale jego wydajność grzewcza jest mniej komfortowa.