System izolacji do kominka

Budowa kominka konwekcyjnego, jest aktualnie bardzo prosta i bezpieczna. Korzystając z kominkowych płyt izolacyjnych, praktycznie każdy może wybudować kominek. Należy tylko prawidłowo zainstalować wkład kominkowy, bo to gwarancja bezpieczeństwa.

Szukając materiałów do budowy kominka, wybieraj produkty oryginalne i dobrej jakości.

Izolacje do kominka

Płyty izolacyjne do kominków, kleje i zaprawy.

Kominkowe płyty izolacyjne, dostępne w kilku rodzajach surowcowych przeznaczone do izolacji cieplnej podczas wykonywania (budowania) kominka.

Ich parametry: gęstość i ciężar, sprawiają że są bardzo łatwe w montażu.

Płyta jest lekka, a do jej obróbki można wykorzystać najprostsze narzędzia stolarskie jak piłka do drewna i nożyk.

Płyta jest produktem niepalnym i nie zawiera azbestu.

Do klejenia płyt kominkowych zalecamy ogniotrwały klej VITCAS BA i żaroodporny impregnat gruntujący.

Ogniotrwałe izolacjne płyty wermikulitowe

Dobrze izolujące. ogniotrwałe, niepylące płyty wermikulitowe, przeznaczone dla osób chcących stosować materiały ekologiczne z podwyższym standardem jakościowym.

Zalecane do izolacji wewnętrznych ścian w obrysie zabudowy kominka i wyłożeń palenisk.

W niektórych wypadkach, jako płyta izolacyjno konstrukcyjna może być wykorzystana do wykonania całej obudowy wkładu kominkowego.

Płyty kominkowe izolacyjne, wykorzystywane są głównie do izolacji wewnętrznych ścian w obudowie kominka i budowanie kanałów DGP. Montaż płyt kominkowych do ściany Impregnujemy wyłącznie miejsca klejone. Po przyklejeniu płyty do ściany, zalecamy ich dodatkowe zakołkowanie, systemowymi stalowymi kołkami. Na zdjęciach i filmach w opisach, demonstrujemy jak prawidłowo wykonać kominek z płyt.