UNICO Dragon 6 wersja raster Powiększ

UNICO Dragon 6 - panorama

Unirol - UNICO Unirol - UNICO

Nowy

UNICO Dragon 6 to seria szeroko panoramicznych wkładów kominkowych powietrznych, przeznaczona do większych salonów. Każdy wkład kominkowy serii Dragon, dostosowany jest do zabudowy w technologii "kominki ciepłe"

Optymalnie dobrana szerokość wkładu z zachowaniem wizji ognia w całym palenisku wkładu kominkowego.

Do tego wkładu kominkowego oferujemy również systemową nowoczesną ciepłą zabudowę.

Więcej szczegółów

Dostępny: 1-14 dni

5 228 zł

brutto

UNICO Dragon 6 - panorama

Ten stalowy, panoramiczny wkład kominkowy dostosuje się do każdego salonu. Szczególnie z względu na wytrzymałą konstrukcje zalecany jest dla klientów planujących ciagłe intensywne palenie w kominku.

 • palenisko bez rusztu, ceramiczne wyłożenie paleniska: szamot, lub REFRABOX
 • innowacyjny system rozprowadzenia powietrza w palenisku, gwarantujący optymalne spalanie drewna i zachowanie czystej szyby.
 • Do tego wkładu dostępna jest nowoczesna zabudowa ciepła naszej produkcji z usługą montażu
 • Moc nominalna KW:  14
 • Zakres mocy grzewczej (kW): 4-14
 • Ogrzewana kubatura: 350 - 500 m3
 • Zużycie opału (max): 3,5 - 4,5 kg
 • Sprawność: 78% 
 • Ciężar : 153 kg
 • Szyba zwykła: 649 x 272 mm
 • Szyba nadruk: 710 x 340 mm
 • wysokość: 1040 mm
 • szerokość 777 mm
 • głębokość: 431 mm
 • Średnica komina: 181 mm 
 • Zasysanie powietrza do spalania: z zewnątrz
 • Do budynków z wentylacją mechaniczną
 •  najnowszy regulowany system doprowadzenia powietrza do spalania
Klienci doceniają zakupy w naszym sklepie, gdyż oferujemy kompleksowe, zintegrowane z poszczególnymi wkładami kominkowymi, materiały do wykonania obudowy kominka.
Jako producent oferujemy również zintegrowane z wkładami kominkowymi UNICO zestawy akumulacyjne.

UNICO Dragon 6 warunki ekoprojekt

Współpraca z wentylacją mechaniczną|rekuperacją – dzięki szczelności całego korpusu i możliwości podłączenia powietrza z zewnątrz budynku wkład może z powodzeniem współpracować w pomieszczeniach  z wentylacją mechaniczną (rekuperacją).

Ceramiczny deflektor – katalizuje, dopala spaliny, zatrzymuje więcej ciepła w komorze, pomaga w zachowaniu szyby w czystości, optymalizuje proces spalania. Deflektor wykonany jest  z wysokiej jakości tworzywa (REFRABOX) opracowanego przez technologów firmy Unirol.

Precyzyjna regulacja procesu spalania – Wkłady serii Dragon to paleniska bezrusztowe. Cięgło regulujące dopływ powietrza znajduje się w dolnej części fasady. Przesunięcie go powoduje zmianę ilości i kierunku powietrza dostarczonego do spalania (szyba-palenisko, szyba). Każda zmiana pozycji ma znaczący wpływ na proces spalania.

System czystej szyby –wkład Dragon 6, jak wszystkie wkłady tej serii wyposażony jest w autorski system zabezpieczający szybę przed zabrudzeniem. Powietrze dostarczane jest specjalnymi strumienicami zainstalowanymi w górnej części fasady. Przy odpowiedniej nastawie suwaka (punkt poprzedni) powietrze dostarczane jest przez cały czas procesu spalania na szybę. W zachowaniu szyby w czystości pomaga także ceramiczny deflektor, który zainstalowany jest fabrycznie we wszystkich wkładach serii Dragon i Nemo.

Podwójna szyba – wkład możemy wyposażyć w podwójną szybę. Pozwala to na ograniczenie ilości energii emitowanej przez szybę wkładu. Efektem jest wyższa temperatura w komorze spalania i mniejsza ilość ciepła która zostanie przekazana do salonu. Instalowanie podwójnej szyby ma sens, w sytuacjach kiedy: w bliskiej odległości znajduje się sprzęt RTV, mebel, lub, gdy wkład zainstalowany jest w tak zwanej „ciepłej zabudowie” – jak najwięcej energii musi zostać przekazane do masy akumulacyjnej. Więcej informacji o ciepłych zabudowach pod linkiem.

Konfigurator – konfigurator wkładów to także jedno z autorskich rozwiązań firmy Unico. W zależności od projektu zabudowy kominka, każdy wkład kominkowy konwekcyjny Dragon może zostać doposażony w elementy takie jak: ramka, klamka, rodzaj szyby.

Wyłożenie wkładu – kominek Dragon 6 może być wyłożony dwoma rodzajami okładziny – szamotem lub ceramiką typu Refrabox. W wariancie podstawowym wkład wyposażony jest w płyty szamotowe. Ich podstawowe zalety to kumulacja energii i ochrona stalowego korpusu. Podczas spalania płyty będą kumulowały energię cieplną, którą oddadzą po wygaszeniu (wkład pozostanie ciepły jeszcze długo po zakończeniu palenia). Szamot wpływa także korzystnie na przebieg procesu spalania – optymalizuje go, dogrzewa komorę, pomaga w dopaleniu się wszystkich gazów. Zamiast szamotu możemy zastosować także ceramikę Refrabox. Zachowuje ona wszystkie atuty klasycznego szamotu, a w niektórych aspektach nawet je przewyższa. Refrabox ma większe zdolności akumulacyjne ciepła (więcej ciepła zostanie zmagazynowane podczas palenia), szybszą wymianę ciepła (energia jest przekazywana szybciej na ściany/otoczenie) i, co najważniejsze – charakteryzuje się dużo większą odpornością mechaniczną. Ściany wykonane z materiału Refrabox są bardziej odporne na uderzenia i szybkie zmiany temperatur.

Szeroki wachlarz zastosowań – wybierając wkład Dragon nie muszą Państwo martwić się o jego przeznaczenie. Sprawdzi się zarówno do rekreacyjnego, weekendowego palenia jak i ciężkiej, codziennej pracy aby zapewnić ciepło domownikom. Dlatego właśnie wkład bez problemu sprawdzi się w ciepłej zabudowie  czy tradycyjnej zabudowie konwekcyjnej.

Doprowadzenie powietrza z zewnątrz – wkład seryjnie wyposażony jest w kolektor doprowadzający powietrze z zewnątrz budynku. Dla wygody instalacyjnej wpięcie do kolektora jest możliwe z trzech stron – prawa, lewa i tył (dwie pozostałe należy zaślepić).

Płotek ochronny – łatwy w montażu element wyposażenia, zalecany do zastosowania jako zabezpieczenie szyby przed uszkodzeniem.

ZAPRASZAMY

Zapraszamy do salonu kominkowego

Nasza firma oferuje kompleksowe doradztwo w zakresie doboru wkładu kominkowego i  materiałów z naszej oferty produkcyjnej i handlowej, do budowy nowoczesnych kominków z ciepłymi ścianami.

materiały do budowy kominków

Producent materiałów do budowy kominków 
Grupa owo.pl – kominki BOHUSZ 
Salon Partnerski UNICO  mapa dojazdu
ul. Krakowska 32 A, 32-065 Krzeszowice
 602 259 809 | 690 310 739
Obsługa klientów: 9:30 do 17:30 w dni robocze

inne terminy ustalane telefonicznie

Szkolenie instruktażowe dla firm

 • Szczegółowa prezentacja wkładów kominkowych UNICO
 • Informacje dotyczące najnowszych technik procesów spalania drewna i odzyskiwania ciepła. Omówienie prawidłowego procesu spalania drewna.
 • prezentacja najnowszych wymienników ciepła CUMULUS i CONDENS ⇒ woda. Obalanie mitów dotyczących wysokiej sprawności wymienników tradycyjnych ceramicznych.
 • Dyskusja na temat technik budowy i aktualnie stosowanych materiałów do ciepłych zabudów i systemów akumulacji i odzysku ciepła z spalin.
 • Prezentacja materiałów ogniotrwałych i zduńskich VITCAS – POLSKA
 • Prezentacja produktowa firmy TATAREK (sterowniki)
 • Prezentacja produktowa firmy Poujoulat (kominy stalowe)

Nasza firma Grupa owo.pl, również aktywnie uczestniczy w organizowaniu cyklicznych szkoleń dla firm kominkowych w siedzibie producenta wkładów kominkowych UNICO.

Szkolenia odbywają się cyklicznie, średnio co 4 tygodnie. Mają charakter dwudniowy: rozpoczynamy w danym terminie o godzinie 10.00 częścią teoretyczno-praktyczną w naszej siedzibie która zazwyczaj trwa do godziny 18.00. Po zakończonym szkoleniu chętne osoby udają się z nami na część integracyjną do pięknie położonego pensjonatu w sercu Gór Sowich.

Aktualne terminy i tematyka szkoleń

Po wcześniejszym ustaleniu terminu, istnieje możliwość odbioru osobistego zamówionych produktów w naszym magazynie.

Grupa owo.pl – kominki BOHUSZ 
 Salon Partnerski UNICO  mapa dojazdu
ul. Krakowska 32 A, 32-065 Krzeszowice
Kominki kontakt:
600 601 384 – dział handlowy
600 601 385 – dział usług 
602 259 809 - dział techniczny
Obsługa klientów: pon. – czw. 9:30 do 15:30
piątek 9:30 do 15:00 (inne terminy – 602259809)


Firma Unico – polski producent wysokiej jakości wkładów kominkowych. Specjalizuje się w produkcji stalowych kominków konwekcyjnych (kominki powietrzne) i tych z płaszczem wodnym (kominki wodne). Stale poszerza swoją ofertę o produkty innowacyjne – np. palenisko dolnego spalania Dragon X czy niespotykany na rynku kondensacyjny wymiennik wodny – Condens. W jego ofercie nie zabrakło także materiałów zduńskich, wykorzystywanych do budowania „ciepłych kominków”.


Kominki Bohusz sklep z kominkami ciepłymi, piecami do pizzy i grillami

W naszej ofercie także wkłady kominkowe, materiały kominkowe, akcesoria kominkowe

Poznaj naszą pełną ofertę wkładów kominkowych UNICO, materiały do budowy nowoczesnych kominków ciepłych. Płyty szamotowe akumulacyjne, kleje zaprawy ogniotrwałe. Oferujemy pełne doradztwo. Oferowane przez nas produkty to wysoka jakość w znakomitej cenie.