UNICO Dragon 4 DUO szyba nadruk Powiększ

UNICO Dragon 4 DUO

Unirol - UNICO Unirol - UNICO

Nowy

Ostateczna cena, w związku z różnymi konfiguracjami wkładu, dostępna jest na maila.

Konfigurator – konfigurator wkładów to także jedno z autorskich rozwiązań firmy Unico. W zależności od projektu zabudowy kominka, każdy wkład kominkowy konwekcyjny UNICO Dragon może zostać doposażony w elementy takie jak: ramka, klamka, rodzaj szyby.

Więcej szczegółów

Dostępny: 1-21 dni

6 796 zł

brutto

Specyfikacja UNICO Dragon 4 DUO

Moc grzewcza [kw]16
Szyba zwykła [mm]606 x 362
Szyba z nadrukiem [mm]673 x 428
Wysokość wkładu [mm]1050
Szerokość wkładu [mm]735
Głębokość wkładu [mm]681
Sprawność [%]76
Średnie zużycie opału max [kg/h]3 - 6
Ciężar [kg]160
Średnica komina [mm]201
Średnica króćca zasysania powietrza [mm]125

Przystosowane do współpracy z rekuperacją wszystkie wkłady serii Dragon zostały zaprojektowane z myślą o najnowszych standardach w budownictwie. W co trzecim nowo budowanym domu instalowany jest rekuperator. Podstawowym warunkiem, który musi spełniać wkład kominkowy aby z nim współpracować jest jego szczelność. Kominek Dragon 4 Duo bez problemu sprawdzi się w tej roli

Ceramiczny deflektor – dopala spaliny, zatrzymuje więcej ciepła w komorze spalania, pomaga w zachowaniu szyby w czystości, optymalizuje proces spalania. Deflektor wykonany jest z wysokiej jakości tworzywa opracowanego przez technologów firmy Unirol. O jego wyjątkowych właściwościach można przeczytać więcej klikając tu.

Precyzyjna regulacja procesu spalania – wkład Dragon 4 Duo to palenisko bezrusztowe. Cięgło regulujące dopływ powietrza znajduje się w dolnej części fasady. Przesunięcie go powoduje zmianę ilości i kierunku powietrza dostarczonego do spalania (szyba, szyba-palenisko). Przesunięcie o w danym kierunku wyraźnie wpływa na wysokość płomienia a co za tym idzie szybkość spalania. 

System czystej szyby – wkład kominkowy Dragon 4 Duo jak wszystkie z tej serii wyposażony jest w autorski system zabezpieczający szybę przed zakopceniem. Powietrze dostarczane jest specjalnymi kanałami  zainstalowanymi w górnej części fasady. Przy odpowiedniej nastawie suwaka powietrze dostarczane jest przez cały czas procesu spalania na szybę. W zachowaniu szyby w czystości pomaga także ceramiczny deflektor, który zainstalowany jest fabrycznie we wszystkich wkładach serii Dragon.

Podwójna szyba – kominek Dragon 2 Duo możemy wyposażyć w podwójną szybę. Pozwala to na ograniczenie ilości energii emitowanej przez szybę. Efektem jest wyższa temperatura w komorze spalania i mniejsza ilość ciepła która zostanie wyemitowana do pomieszczenia. Instalowanie podwójnej szyby ma sens, w sytuacjach kiedy: w bliskiej odległości znajduje się sprzęt multimedialny, meble itp., a także, gdy wkład zainstalowany jest w „ciepłej zabudowie” gdzie jak najwięcej energii musi zostać przekazane do masy akumulacyjnej. Więcej informacji o ciepłych zabudowach.

Konfigurator – konfigurator wkładów to także jedno z autorskich rozwiązań firmy Unico. W zależności od projektu zabudowy kominka, każdy wkład kominkowy konwekcyjny Dragon może zostać doposażony w elementy takie jak: ramka, klamka, rodzaj szyby. Jeśli chcą Państwo zmienić poszczególne elementy wkładu – ramkę, klamkę bądź ramkę – zapraszamy do działu konfigurator. Dopłaty do poszczególnych elementów według obowiązującego cennika 

Wyłożenie wkładu – kominki serii Dragon 4 Duo mogą być wyłożone dwoma rodzajami okładziny – szamotem lub ceramiką typu Refrabox. W wariancie podstawowym wkład wyposażony jest w płyty szamotowe o grubości 3 cm. Ich podstawowe zalety to kumulacja energii i ochrona stalowego korpusu. Podczas spalania płyty będą kumulowały energię cieplną, którą oddadzą po wygaszeniu (wkład pozostanie ciepły jeszcze długo po zakończeniu palenia). Szamot wpływa także korzystnie na przebieg procesu spalania – optymalizuje je, dogrzewa komorę, pomaga w dopaleniu się wszystkich gazów. Zamiast szamotu możemy zastosować także ceramikę Refrabox. Zachowuje ona wszystkie atuty klasycznego szamotu, a w niektórych aspektach nawet je przewyższa. Refrabox ma większe zdolności akumulacyjne ciepła (więcej ciepła zostanie zmagazynowane podczas palenia), szybszą wymianę ciepła (energia jest przekazywana szybciej na ściany/otoczenie) i, co najważniejsze – charakteryzuje się dużo większą odpornością mechaniczną. Ściany wykonane z materiału Refrabox są bardziej odporne na uderzenia i szybkie zmiany temperatur.

Szeroki wachlarz zastosowań – wybierając wkład Dragon nie muszą Państwo martwić się o jego przeznaczenie. Sprawdzi się zarówno do rekreacyjnego, weekendowego palenia jak i ciężkiej, codziennej pracy aby zapewnić ciepło domownikom. Dlatego właśnie wkład bez problemu sprawdzi się w ciepłej zabudowie czy tradycyjnej zabudowie konwekcyjnej.

Doprowadzenie powietrza z zewnątrz – całość powietrza potrzebnego do procesu spalania pobierana jest z zewnątrz budynku. Dzięki temu nie jest zabierane powietrze z pomieszczeń mieszkalnych co ma duży wpływ na zdrowie i komfort użytkowania a także właściwe spalanie drewna.  Dla łatwiejszego montażu, rurę doprowadzającą powietrze możemy podłączyć do jednego z trzech otworów  (tył, prawa i lewa strona).

Po wcześniejszym ustaleniu terminu, istnieje możliwość odbioru osobistego zamówionych produktów w naszym magazynie.

Grupa owo.pl – kominki BOHUSZ 
 Salon Partnerski UNICO  mapa dojazdu
ul. Krakowska 32 A, 32-065 Krzeszowice
Kominki kontakt:
600 601 384 – dział handlowy
600 601 385 – dział usług 
602 259 809 - dział techniczny
Obsługa klientów: pon. – czw. 9:30 do 15:30
piątek 9:30 do 15:00 (inne terminy – 602259809)


Firma Unico – polski producent wysokiej jakości wkładów kominkowych. Specjalizuje się w produkcji stalowych kominków konwekcyjnych (kominki powietrzne) i tych z płaszczem wodnym (kominki wodne). Stale poszerza swoją ofertę o produkty innowacyjne – np. palenisko dolnego spalania Dragon X czy niespotykany na rynku kondensacyjny wymiennik wodny – Condens. W jego ofercie nie zabrakło także materiałów zduńskich, wykorzystywanych do budowania „ciepłych kominków”.


Kominki Bohusz sklep z kominkami ciepłymi, piecami do pizzy i grillami

W naszej ofercie także wkłady kominkowe, materiały kominkowe, akcesoria kominkowe

Poznaj naszą pełną ofertę wkładów kominkowych UNICO, materiały do budowy nowoczesnych kominków ciepłych. Płyty szamotowe akumulacyjne, kleje zaprawy ogniotrwałe. Oferujemy pełne doradztwo. Oferowane przez nas produkty to wysoka jakość w znakomitej cenie.