ŻAROODPORNA ZAPRAWA WYRÓWNAWCZA VITCAS HPS jest materiałem podobnym do cementu przeznaczonym do zastosowania wewnętrznego i zewnętrznego. Stosowana jest do wykonywania warstwy wyrównującej podłoże, przy wyrównywaniu obmurowań oraz wymianie cegieł w kominkach, rożnach i piecach do wypalania.
Idealny materiał do wyrównywania powierzchni kominków ciepłych szamotowych. Nadaje się do nanoszenia na ściany betonowe, murowane a także na tynki cementowe i cementowo-wapienne oraz na pokrycie i ochronę delikatnych materiałów mogących zostać zniszczonych przez działanie wysokiej temperatury.
Wskazówki: Świeżo wymurowane powierzchnie: przed położeniem zaprawy powinny być suche. W przypadku starszych powierzchni, zaleca się wybranie zaprawy murarskiej do głębokości ok. 12,5mm a następnie, jeśli to konieczne, za pomocą ostrego narzędzia sprawić by cegła lub kamień stała się porowata.
Powierzchnia na która będzie kładziona zaprawa powinna być pozbawiona zanieczyszczeń i pozostałości materiałów.
Produkt należy, używając czystych narzędzi, zmieszać z zimna woda aż do uzyskania sztywnej konsystencji, gotowej do zacierania. Następnie należy zwilżyć powierzchnie. Nie ma zaleceń co do grubości nakładanej warstwy.
- Zastosowanie
- Na zewnątrz i do wewnątrz
- Wysyłka dostawa
- Kurier paczka lub paleta
- Producent - dystrybutor
- Grupa owo.pl
- Grupa Produktów
- Materiały ogniotrwałe
Vitcas jest producentem materiałów ogniotrwałych, produktów żaroodpornych i izolacji wysokotemeraturowych, który kontynuuje sięgające 1882 roku tradycje produkcji materiałów ogniotrwałych i żaroodpornych w Bristolu w Wielkiej Brytanii.
Asortyment produktów obejmuje m.in. wymieszane na gotowo zaprawy ogniotrwałe, kleje ogniotrwałe, formowanie masy plastyczne, masy do ubijania, masy żaro i kwasoodporne, wyłożenia włókniste, masy cyrkonowe i betony ogniotrwałe do zastosowań w stalowniach, elektrowniach, i elektrociepłowniach, odlewniach żeliwa i metali nieżelaznych, przez producentów cementu, wapna, w hutach szkła, zakładach ceramiki, koksowniach, spalarniach, miejscach wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych, zakładach chemicznych, cukrowniach oraz przemyśle petrochemicznym.