Płyty szamotowe AkuPlate Powiększ

Termo płyty szamotowe TPS

Grupa owo pl Grupa owo pl

Nowy

TERMO płyty szamotowe TPS AkuPlate są najlepszym materiałem żaroodpornym, konstrukcyjnym do wykonania kominka grzewczego z ciepłymi ścianami (kominki ciepłe). Płyty TPS AkuPlate charakteryzują się bardzo dobrą akumulacją i przewodnictwem cieplnym.

Z TERMO płyt AkuPlate, buduje się również kominki typowo akumulacyjne.

Produkcja - dystrybucja: biuro obsługi klientów

Zobacz: system materiałów

Więcej szczegółów

Duża ilość

85 zł

brutto

Płyty szamotowe TPS - AkuPlate

Żaroodporne wielkogabarytowe płyty kominkowe AkuPlate, konstrukcyjne do budowy ciepłych kominków.

Oprócz praktycznie dowolnego kształtowania trwałej i bezpiecznej bryły kominka, dają możliwość uzyskania wysokosprawnego urządzenia grzewczego (kominka), emitującego przyjazne i naturalnie zdrowe ciepło na drodze promieniowania.

Dzięki znacznej masie akumulacyjnej, zwiększają pojemność cieplną układu, optymalizując moc i sprawność kominka.

Rozmiary TERMO płyt szamotowych TPS:

 • 400 x 400 x 50 mm - waga: ok. 20 kg 
 • 700 x 400 x 30 mm - waga: ok. 19 kg
 • 1200 x 400 x 30 mm - waga: ok. 32,5 kg
 • 1000 x 500 x 30 mm - waga: ok. 33,5 kg
 • 850 x 750 x 30 mm - waga: ok. 42 kg

odchyłki wymiarowe:

 • dla wymiarów: płyty do 70 cm = + / - 3 mm,
 • płyty do 120 cm = + / - 3,5 mm)

Realizacja zamówień:

 • czas oczekiwania uzależniony od aktualnych stanów magazynowych, jednak z reguły produkty wysyłane są na następny dzień
 • wysyłka kurierska: minimum 6 sztuk (wysyłka paletowa)
 • możliwy zakup osobisty w Partnerskich Salonach Kominkowych

Tajemnica i efekt akumulacji ciepła naszych wyrobów tkwi w specjalnym zestawie materiałów (kruszyw) używanych do produkcji.

Czy Wiesz że: budowa kominka z TERMO płyt cieńszych niż 3 cm to tylko chwyt cenowy, nie mający nic wspólnego z jego funkcjonalnością.

Budowa kominka w technologii „ciepły kominek”, ma sens gdy wykorzystujemy materiały żaroodporne, wyprodukowane i dostosowane parametrami przewodności i pojemności cieplnej, do takich realizacji. Ceramiczne płyty akumulacyjne produkujemy z optymalnymi współczynnikami przewodności i pojemności ciepła.

Tradycyjne wyroby szamotowe (wypalane), mają niekorzystne parametry, jeżeli chodzi o wykorzystanie ich do budowy zabudowy kominków.

Aktualna wiedza, możliwości materiałowe i współpraca z Instytutem Ceramiki w Gliwicach, umożliwia nam oferowanie produktów (płyt akumulacyjnych) najlepszej jakości z wysokim współczynnikiem przewodności i pojemności ciepła

 Zalety:

 • Akumulacja nadwyżki ciepła i stopniowe uwalnianie w formie łagodnego, jednorodnego ciepła, co oznacza, że powietrze w pomieszczeniu pozostaje przez cały czas palenia praktycznie niezmienne.
 • Samonośne Termo płyty AkuPlate umożliwiają szybki i prosty montaż dowolnej obudowy. 
 • O 1/3 mniejsze zapotrzebowanie na materiały przy wyrównywaniu powierzchni w porównaniu z tradycyjnymi szamotami
 • Korzystanie z jednej zaprawy (Klej ognioodporny HB 60) w czasie całej budowy kominka (murowanie, wyrównywanie)
 • Większą moc akumulacyjną w porównaniu do tradycyjnych szamotów
 
Kominek z płyt szamotowych AkuPlateZastosowanie:

Odlewane TERMO płyty szamotowe TPS zostały dopasowane do wykonywania zabudowy tradycyjnych kominków wyposażonych w żeliwne lub stalowe wkłady grzewcze, które w swej pracy mogą osiągać nawet bardzo wysokie temperatury. Jeżeli zewnętrzne ściany bryły takiego kominka konwekcyjnego, wykonane zostaną z naszych płyt pozwolą one nie tylko zmniejszyć efekt przegrzewania pomieszczeń, ale przede wszystkim o wiele godzin  przedłużyć okres ogrzewania poprzez emisję przyjemnego ciepła z „ciepłych ścian”.

Zastosowanie szamotowych płyt i zastąpienie nimi materiałów izolacyjnych dotychczas stosowanych do budowy brył kominków konwekcyjnych, ma więc na celu promocję budowy tzw. „ciepłych kominków” i upowszechnienia tego rodzaju ogrzewania.

TERMO płyty akumulacyjne – zalecenia stosowania

 • TERMO płyty szamotowe TPS i TERMO płyty magnezytowe TPM, służą do wykonania zewnętrznej zabudowy wkładu kominkowego, lub innego podobnego źródła ciepła.
 • Płyty akumulacyjne jak każdy materiał poddawany działaniu wysokich temperatur, powinny być nagrzewane w miarę równomiernie na całej swojej powierzchni jednocześnie.
 • Przed przystąpieniem do prac, np. budowy kominka, należy dokładnie zaplanować i zwymiarować całość bryły obudowy kominka.
 • TERMO płyty akumulacyjne TPS i TPM, należy układać (murować) na stabilnym podłożu. Wytrzymałość podłoża powinna być dostosowana do końcowego ciężaru planowanej finalnej bryły obudowy kominka.
 • Płyty akumulacyjne układamy na kleju, nie wymagają one dodatkowego skręcania, ani jakichkolwiek stelaży.
 • Najkorzystniej jeżeli TERMO płyty szamotowe akumulacyjne TPS i TPM, są układane (klejone), gładką powierzchnią do wewnątrz. Eliminuje to ewentualne osiadanie kurzu na wewnętnych ścianach obudowy kominka.
 • Powierzchnie klejone przed nałożeniem cienkiej warstwy systemowego kleju, należy przetrzeć wilgotną gąbką.
 • TERMO płyty szamotowe akumulacyjne TPS i TPM nie wymagają gruntowania, środkami gruntującymi.
 • Odległości ścian z TERMO płyt TPS i TPM od źródła ciepła, np. wkładu kominkowego muszą być zgodne z instrukcją i warukami gwarancji danego wkładu kominkowego.
 • Bezpośrednie odległości (szczeliny) od fasady, np. wkładu kominkowego muszą uwzględnia rozszerzalność korpusu wkładu kominkowego pod wpływem temperatury.
 • Należy pamiętać o montażu w bryle obudowy kratek wwiewnych i wywiewnych. Przekrój kratek musi byś zgodny z instrukcją i warunkami gwarancji wkładu kominkowego.
 • Postawioną bryłę końcową, należy zaciągnąć siatką z włókna szklanego (popularą elewacyjną), zatopioną w systemowym kleju.
 • Do budowy kominka z TERMO płyt szamotowych akumulacyjnych TPS i TPM (magnezytowych) należy używać systemowych klei i zapraw.

Niniejsze zalecenia (instrukcja) określają zakres stosowania materiału i zalecany sposób prowadzenia robót, ale nie może zastąpić zawodowego przygotowania wykonawcy. Oprócz podanych zaleceń prace należy wykonywać zgodnie ze sztuką budowlaną i zasaadami BHP. Producent gwarantuje jakość wyrobu, natomiast nie ma wpływu na warunki i sposób jego użycia. W przypadku wątpliwości należy wykonać własne próby stosowania.

Po wcześniejszym ustaleniu terminu, istnieje możliwość odbioru osobistego zamówionych produktów w naszym magazynie.

Grupa owo.pl – kominki BOHUSZ 
 Salon Partnerski UNICO  mapa dojazdu
ul. Krakowska 32 A, 32-065 Krzeszowice
Kominki kontakt:
600 601 384 – dział handlowy
600 601 385 – dział usług 
602 259 809 - dział techniczny
Obsługa klientów: pon. – czw. 9:30 do 15:30
piątek 9:30 do 15:00 (inne terminy – 602259809)

Producent materiałów do budowy kominków 
Grupa owo.pl – kominki BOHUSZ 
 Salon Partnerski UNICO  mapa dojazdu
ul. Krakowska 32 A, 32-065 Krzeszowice
Kominki kontakt 


600 601 384 – dział handlowy
600 601 385 – dział usług 
602 259 809 - dział technicznyObsługa klientów: pon. – czw. 9:30 do 15:30
piątek 9:30 do 15:00


(inne terminy – 602259809)
Sklepy internetowe


Kominki Bohusz sklep z kominkami ciepłymi, piecami do pizzy i grillami

W naszej ofercie także wkłady kominkowe, materiały kominkowe, akcesoria kominkowe

Poznaj naszą pełną ofertę wkładów kominkowych UNICO, materiały do budowy nowoczesnych kominków ciepłych. Płyty szamotowe akumulacyjne, kleje zaprawy ogniotrwałe. Oferujemy pełne doradztwo. Oferowane przez nas produkty to wysoka jakość w znakomitej cenie.