Wymiennik akumulacyjny CUMULUS
Wymiennik akumulacyjny CUMULUS
Wymiennik akumulacyjny CUMULUS
UNICO Dragon X - opis
Wymiennik akumulacyjny CUMULUS
Wymiennik akumulacyjny CUMULUS
Wymiennik akumulacyjny CUMULUS
UNICO Dragon X - opis

Wymiennik akumulacyjny CUMULUS

Akumulacyjno-konwekcyjny opadowy szczelny odbiornik ciepła ze spalin o dużej, stałej i skutecznej retencji, przeznaczony do pracy z wkładem Dragon X oraz innymi wkładami konwekcyjnymi o dużym potencjale grzewczym. Umożliwia uzyskiwanie dużej sprawności, a więc ekonomii użytkowania, i budowę praktycznych układów grzewczych w domach energooszczędnych oraz budynkach o lekkiej konstrukcji.

Produkt niedostępny
8 309,50 zł

 

Akumulacyjno-konwekcyjny opadowy szczelny odbiornik ciepła ze spalin o dużej, stałej i skutecznej retencji, przeznaczony do pracy z wkładem Dragon X oraz innymi wkładami konwekcyjnymi o dużym potencjale grzewczym. Umożliwia uzyskiwanie dużej sprawności, a więc ekonomii użytkowania, i budowę praktycznych układów grzewczych w domach energooszczędnych oraz budynkach o lekkiej konstrukcji.

Cechy urządzenia:

Modułowa budowa – umożliwia szybki i bezpieczny montaż bez użycia zapraw i specjalistycznych narzędzi, po zmontowaniu jest natychmiast gotowy do pracy.

Trwała szczelność – jest wykonany w postaci szczelnych stalowych elementów, a spaliny odizolowane są dwiema warstwami blachy oraz ceramiczną masą akumulacyjną.

Duża pojemność cieplna – ciężki ceramiczny materiał akumulacyjny umieszczany jest w postaci wysokogniotrwałej sypkiej masy samozagęszczającej, a więc nie ulega nigdy spękaniom i degradacji, a taka technologia montażu nie powoduje konieczności unoszenia dużych mas (masa żadnego z oddzielnych elementów nie przekracza 50 kg).

Dobre przechowywanie ciepła – opadowy układ rurowych wymienników utrudnia niepożądane unoszenie zakumulowanej energii do komina.

Stała wysoka sprawność – układ stalowych żeber (radiatorów) rozbudowany po stronie spalin zapewnia skuteczny odbiór ciepła oraz stałe efektywne przewodzenie na zewnątrz wymiennika, nawet po pełnym już nasyceniu ciepłem masy akumulacyjnej (stałe działanie modułu konwekcyjnego) – co wyróżnia nasze rozwiązanie na tle wymienników w całości ceramicznych (te tracą sprawność po naładowaniu ciepłem) i umożliwia pracę ciągłą.

Uniwersalność – ilość modułów akumulacyjnych może być różna w zależności od potrzeb i dostępnej przestrzeni (standardowe urządzenie posiada 2 moduły), także masę każdego z modułów można bezstopniowo regulować poprzez ilość i rodzaj aplikowanego materiału ceramicznego (1 moduł mieści maksymalnie 200 kg masy ceramicznej), z możliwością zabudowy jako wyłącznie stalowego urządzenia konwekcyjnego włącznie.

Stałą wysoką sprawność wymienników ciepła zapewnia – układ stalowych żeber (radiatorów) rozbudowany po stronie spalin, który umożliwia skuteczny odbiór ciepła oraz stałe efektywne przewodzenie na zewnątrz wymiennika, nawet po pełnym już nasyceniu ciepłem masy akumulacyjnej (stabilne ciągłe działanie wymiany ciepła) – co wyróżnia nasze rozwiązanie na tle wymienników w całości ceramicznych, które tracą całkowicie sprawność po naładowaniu ciepłem. Wymienniki w całości ceramiczne, w przeciwieństwie do wymiennikach w płaszczach stalowych, stanowią również zagrożenie dla domowników, gdyż po zabudowaniu obudową niemożliwa jest kontrola ich szczelności.

Czas ładowania i następnie rozładowania akumulacyjnych wymienników HOPPER i CUMULUS, energią cieplną z spalin, uzależniony jest od wielu czynników:

  • temperatury spalin i ilości energii cieplnej zawartej w spalinach
  • prędkości przepływu spalin przez wymiennik
  • zastosowanego kruszywa do zasypu wymiennika
  • różnicy temperatur, wymiennik ⇒ otoczenie
  • technologii i doboru materiałów wykorzystanych do zabudowy (obudowy) kominka

Firma Unico – polski producent wysokiej jakości wkładów kominkowych. Specjalizuje się w produkcji stalowych kominków konwekcyjnych (kominki powietrzne) i tych z płaszczem wodnym (kominki wodne). Stale poszerza swoją ofertę o produkty innowacyjne – np. palenisko dolnego spalania Dragon X czy niespotykany na rynku kondensacyjny wymiennik wodny – Condens. W jego ofercie nie zabrakło także materiałów zduńskich, wykorzystywanych do budowania „ciepłych kominków”.

Zobacz także