UNICO Dragon 4B XL Powiększ

UNICO Dragon 4B XL

Nowy

Wkłady kominkowe narożne. Szyba boczna, po prawej lub lewej stronie. Duże możliwości konfiguracji wyglądu zewnętrznego, dostosowane do gustu użytkownika końcowego

Więcej szczegółów

6 765 zł

brutto

Termin wysyłki uzależniony, od aktualnych stanów magazynowych, jednak w większości produkty dostępne są "od ręki"

Palety i paczki wysyłamy:

wtorek, środę, czwartek i piątek

Informacje o produktach

tel: 602 259 809
e-mail: grupa@owo.pl

Informacje o kompleksowych usługach, budowy nowoczesnych kominków

strona www - usługi

Szeroki wachlarz zastosowań – nasze wkłady serii Dragon tworzyliśmy z myślą o tym, aby dało się wykorzystywać zarówno w celach rekreacyjnych, jak i do ciężkiej pracy przy ogrzewaniu całego budynku. Dlatego też wkłady doskonale sprawdzą się w ciepłej zabudowie jak i tradycyjnej zabudowie konwekcyjnej

Specyfikacja
Moc grzewcza [kw]5 - 17
Szyba zwykła [mm]narożna 685+343 x 396
Szyba z nadrukiem [mm]narożna 732+391 x 471
Wysokość wkładu [mm]1103
Szerokość wkładu [mm]764
Głębokość wkładu [mm]566
Sprawność [%]76
Ciężar [kg]185
Średnica komina [mm]201
Średnica króćca zasysania powietrza [mm]125

Współpraca z wentylacją mechaniczną (rekuperacją) – Szczelna komora i możliwość doprowadzenia powietrza z zewnątrz to dwa kluczowe elementy niezbędne do funkcjonowania wkładu kominkowego w pomieszczeniu z rekuperacją. Wszystkie wkłady Dragon spełniają te kryteria i mogą być bez obaw montowane do współpracy z wentylacją mechaniczną.

Ceramiczny deflektor – katalizuje, dopala spaliny, wydłuża ich drogę i jednocześnie dba o aspekty wizualne – pomaga utrzymać szybę w czystości. Ważną cechą deflektora jest fakt, że pomaga on w zachowaniu ciepła w komorze oraz zwiększa efektywność procesu spalania. Deflaktor został zaprojektowany przez technologów firmy Unico i wykonany jest z bardzo dobrej jakości ceramiki, o którym więcej można przeczytać pod tym linkiem: Refrabox.

Precyzyjna regulacja procesu spalania – wkłady Dragon to paleniska bezrusztowe. Regulacja stopnia spalania w tym wypadku jest bardzo prosta. Należy zlokalizować cięgło, które znajduje się w dolnej części fasady, a następnie przesuwając nim obserwować jak zmienia się płomień. Regulacja jest precyzyjna, dzięki czemu bez trudu można osiągnąć zamierzony cel – przyśpieszenie spalania i wzrost płomienia lub cieszenie się widokiem spokojnych płomieni.

System czystej szyby – czysta szyba kominka jest często marzeniem każdej pani domu. Z naszym autorskim systemem zabezpieczającym szybę przed zabrudzeniami jest to możliwe – bez najmniejszego wysiłku! Nasz system działa na takiej zasadzie, że pozwala wtłoczyć powietrze do Twojego kominka za pomocą specjalnych strumienic zainstalowanych w górnej części fasady. W ten sposób powietrze kierowane jest na szybę tworząc kurtynę powietrzną i uniemożliwiając spalinom osiadanie na szybie. Dodatkowo wkład wyposażony jest w ceramiczny deflektor, który również pomaga utrzymać szybę w czystości poprzez podnoszenie temperatury w komorze i lepsze dopalanie gazów.

Podwójna szyba – opisywany wkład możemy wyposażyć w podwójną szybę. Jej zaletą jest przede wszystkim to, że pozwala utrzymać czystość wspomnianej szyby oraz zmniejsza promieniowanie ciepła na zewnątrz. Jest to wskazane szczególnie wtedy gdy w pobliżu kominka ustawione mamy meble lub sprzęt RTV. Dodatkowo jeśli korzystamy z „ciepłej zabudowy” to musimy być świadomi tego, że dodatkowa szyba to również dodatkowa energia, która zostanie przekazana do masy akumulacyjnej. Więcej na temat samej „ciepłej zabudowy” dowiesz się klikając ciepłe zabudowy.

Wyłożenie ceramiczne wkładu – prezentowane kominki Dragon to jedne z wkładów w swojej klasie na rynku. W ich wnętrzu mamy do wyboru dwa rodzaje okładzin w postaci płyt: ceramicznych typu Refrabox oraz szamotu. Wkład w opcji podstawowej wyposażony jest w płyty szamotowe. Płyty wykonane z szamotu bardzo dobrze kumulują energię cieplną którą będą oddawać jeszcze długo po zakończeniu palenia. Szamot dobrze wpływa również na optymalizację spalania w kominku a dogrzewając komorę sprzyja dopalaniu gazów w jego wnętrzu.

Oprócz szamotu mamy do wyboru płyty wykonane z ceramiki typu Refrabox. Ten rodzaj ceramiki jest efektywniejszy od szamotu, gdyż oprócz tego że posiada te same właściwości to jest wytrzymalszy i jeszcze lepiej kumuluje ciepło. Co ważniejsze, ten rodzaj ceramiki jest bardziej odporny na zmiany temperatur a przede wszystkim uderzenia mechaniczne np. podczas podkładania drewna… Po więcej zapraszamy tutaj.

Szeroki wachlarz zastosowań – nasze wkłady serii Dragon tworzyliśmy z myślą o tym, aby dało się wykorzystywać zarówno w celach rekreacyjnych, jak i do ciężkiej pracy przy ogrzewaniu całego budynku. Dlatego też wkłady doskonale sprawdzą się w ciepłej zabudowie jak i tradycyjnej zabudowie konwekcyjnej.

Doprowadzenie powietrza z zewnątrz – nasze wkłady seryjnie zostały doposażone w kolektor, dzięki któremu mamy możliwość doprowadzenia powietrza z zewnątrz budynku. Dla dodatkowego ułatwienia montażu daliśmy możliwość wykonania wpięcia do kolektora z trzech stron – z lewa, prawa oraz z tyłu (niewykorzystane trzeba zaślepić).

Płotek ochronny – prosty i łatwy w montażu element chroniący szybę przed np. niefortunnie ułożonym kawałkiem drewna…

Nóżki – wkład wyposażony jest w regulowane nóżki, którymi można wypoziomować wkład – zakres regulacji to +/- 5 cm.

Po wcześniejszym ustaleniu terminu, istnieje możliwość odbioru osobistego zamówionych produktów w naszym magazynie.

Grupa owo.pl – kominki BOHUSZ 
 Salon Partnerski UNICO  mapa dojazdu
ul. Krakowska 32 A, 32-065 Krzeszowice
Kominki kontakt:
600 601 384 – dział handlowy
600 601 385 – dział usług 
602 259 809 - dział techniczny
Obsługa klientów: pon. – czw. 9:30 do 17:30
piątek 9:30 do 15:00 (inne terminy – 602259809)

Kominki Bohusz sklep z kominkami ciepłymi, piecami do pizzy i grillami

W naszej ofercie także wkłady kominkowe, materiały kominkowe, akcesoria kominkowe

Poznaj naszą pełną ofertę wkładów kominkowych UNICO, materiały do budowy nowoczesnych kominków ciepłych. Płyty szamotowe akumulacyjne, kleje zaprawy ogniotrwałe. Oferujemy pełne doradztwo. Oferowane przez nas produkty to wysoka jakość w znakomitej cenie.