Klej / Zaprawa ogniotrwała VITSET 45 VITCAS 1700 C

Klej / Zaprawa ogniotrwała VITSET 45 VITCAS 1700 C

Klej ogniotrwały glinkowy

VITSET to wymieszane na gotowo zaprawy / kleje ogniotrwałe o dużej zawartości tlenku glinu, doskonałe do łączenia, nakładania powłok i wykonywania napraw we wszystkich aplikacjach wysokotemperaturowych od 1450°C do 1850°C.

Opakowanie
VITSET5kg
Dostępny: 1-14 dni
99,00 zł

 

opakowanie - wiaderko 5 kg

opakowanie - wiaderko 25 kg

odporny do 1700o C

VITSET to wymieszane na gotowo zaprawy / kleje ogniotrwałe o dużej zawartości tlenku glinu, doskonałe do łączenia, nakładania powłok i wykonywania napraw we wszystkich aplikacjach wysokotemperaturowych od 1450°C do 1850°C. Ulegają one wysuszeniu na powietrzu i charakteryzują się wyjątkowymi własnościami wiążącymi w temperaturze otoczenia i temperaturach pracy. Zalecana grubość warstwy do łączenia cegieł ogniotrwałych wynosi 3 mm.


 

 

Vitset 45

Gotowa do użycia, wiążąca w temperaturze otoczenia zaprawa / klej o konsystencji nadającej się do nakładania kielnią, szpachlowania lub do zanurzania np. kształtek bezpośrednio w zaprawie. Tworzy silne, wysychające na powietrzu wiązanie ze wszystkimi klasami cegieł ogniotrwałych. Może być dostarczana w rzadszej konsystencji do wypełniania głębokich połączeń, powlekania i natryskiwania. Vitset 45 jest specjalnie przygotowana do unikania sedymentacji w skrzyni do zaprawy i do zapewnienia maksymalnego zatrzymywania wody w przypadku stosowania do bardziej porowatych cegieł izolacyjnych, do zastosowań w temperaturach pracy do 1700°C.

 

Stosowana jako zaprawa do cegieł ogniotrwałych z zawartościa tlenku glinu, zarówno o dużej gęstości, jak i izolacyjnych.

Vitcas jest producentem materiałów ogniotrwałych, produktów żaroodpornych i izolacji wysokotemeraturowych, który kontynuuje sięgające 1882 roku tradycje produkcji materiałów ogniotrwałych i żaroodpornych w Bristolu w Wielkiej Brytanii.

Asortyment produktów obejmuje m.in. wymieszane na gotowo zaprawy ogniotrwałe, kleje ogniotrwałe, formowanie masy plastyczne, masy do ubijania, masy żaro i kwasoodporne, wyłożenia włókniste, masy cyrkonowe i betony ogniotrwałe do zastosowań w stalowniach, elektrowniach, i elektrociepłowniach, odlewniach żeliwa i metali nieżelaznych, przez producentów cementu, wapna, w hutach szkła, zakładach ceramiki, koksowniach, spalarniach, miejscach wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych, zakładach chemicznych, cukrowniach oraz przemyśle petrochemicznym.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: