Tynk ognioodporny FR Powiększ

Tynk ognioodporny FR

VITCAS materiały ogniotrwałe VITCAS materiały ogniotrwałe

Nowy

Ten ogniotrwały produkt odporny jest na działanie temperatur nawet do 1400oC.  Należy jedynie dodać odrobinę wody, tak by otrzymać zaprawę o konsystencji odpowiedniej do tynkowania. Dzięki zastosowanym komponentom tynk ogniotrwały VITCAS FR, jako jedyny na rynku, posiada bardzo dobre właściwości przewodzenia ciepła.

Więcej szczegółów

90 zł

brutto

Tynk ognioodporny VITCAS FR jest produktem przeznaczonym do wykonywania wypraw tynkarskich na elementach konstrukcyjnych narażonych na działanie wysokiej temperatury. Odporność na działanie temperatury do 1400oC, znacznie poprawia wytrzymałość ogniową podłoża które mogłoby zostać uszkodzone wskutek działania temperatury. Dzięki zastosowanym komponentom tynk posiada właściwości akumulacyjne które powodują gromadzenie a następnie wypromieniowywanie ciepła.

Tynk dostępny jest w postaci suchej mieszanki, która po zarobieniu wodą tworzy zaprawę odpowiednią do stosowania zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Tynk nadaje się do nakładania na podłoża wykonane z cegieł, kamienia, bloczków betonowych i z żużla paleniskowego.

Produkt jest również odpowiedni do tynkowania kominków, grilli, pieców do wypalania etc.

Sposób użycia: Jeśli tynk ma być kładziony na nowe cegły szamotowe lub świeżo wykonane powierzchnie, przed położeniem tynku należy się upewnić czy podłoże jest suche. W przypadku starszych powierzchni, zaleca się wybranie zaprawy murarskiej do głębokości ok. 12mm a następnie, jeśli jest to konieczne, za pomocą ostrego narzędzia sprawić by cegła lub kamień stała się chropowata. Powierzchnia na którą będzie kładziony tynk powinna być pozbawiona zanieczyszczeń i pozostałości materiałów. Produkt należy, używając czystych narzędzi zmieszać z wodą aż to zyskania sztywnej konsystencji, gotowej do zacierania. Następnie należy zwilżyć powierzchnię i nakładać tynk za pomocą kielni lub packi tynkarskiej, od podstawy ku górze.

Dla pieców wolnostojących we wnęce zalecana grubość tynku wynosi 12mm. W przypadku otwartych palenisk zaleca się grubość 25mm. Tynk może być również stosowany, jako baza pod gładź żaroodporną Vitcas HRP. Powierzchnia pokryta tynkiem powinna zostać możliwie jak najbardziej wygładzona. Nie jest to konieczne, gdy tynk będzie stosowany jako podkład pod gładź. Wówczas zwiększy się jej przyczepność. Powierzchnia pokryta tynkiem powinna zostać pozostawiona do wyschnięcia przez 48 godzin.

Wydajność: 10 kg pojemnik wystarcza na pokrycie (w przybliżeniu) 0,5 m2 przy tworzeniu warstwy o grubości 12mm.

Podgrzewanie: Podgrzewanie (wygrzewanie) jest konieczne. Pozwoli to na pozbycie się nadmiaru wilgoci. Zaniechanie tej czynności i poddanie tynku nagłemu oddziaływaniu wysokiej temperatury może negatywnie wpłynąć na tynk w efekcie czego może on ulec spękaniu. Zaleca się ogrzewanie za pomocą elektrycznego źródła ciepła lub termowentylatora. Można także rozpalić na środku kominka ognisko, należy jednak pilnować by płomienie nie dotykały tynku. Podgrzewanie powinno trwać kilka godzin. Tynku nie należy pokrywać żadnymi środkami dopóki proces podgrzewania i wypalania nie zostanie ukończony.

Po wcześniejszym ustaleniu terminu, istnieje możliwość odbioru osobistego zamówionych produktów w naszym magazynie.

Grupa owo.pl – kominki BOHUSZ 
 Salon Partnerski UNICO  mapa dojazdu
ul. Krakowska 32 A, 32-065 Krzeszowice
Kominki kontakt:
600 601 384 – dział handlowy
600 601 385 – dział usług 
602 259 809 - dział techniczny
Obsługa klientów: pon. – czw. 9:30 do 15:30
piątek 9:30 do 15:00 (inne terminy – 602259809)


Vitcas jest producentem materiałów ogniotrwałych, produktów żaroodpornych i izolacji wysokotemeraturowych, który kontynuuje sięgające 1882 roku tradycje produkcji materiałów ogniotrwałych i żaroodpornych w Bristolu w Wielkiej Brytanii.


Asortyment produktów obejmuje m.in. wymieszane na gotowo zaprawy ogniotrwałe, kleje ogniotrwałe, formowanie masy plastyczne, masy do ubijania, masy żaro i kwasoodporne, wyłożenia włókniste, masy cyrkonowe i betony ogniotrwałe do zastosowań w stalowniach, elektrowniach, i elektrociepłowniach, odlewniach żeliwa i metali nieżelaznych, przez producentów cementu, wapna, w hutach szkła, zakładach ceramiki, koksowniach, spalarniach, miejscach wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych, zakładach chemicznych, cukrowniach oraz przemyśle petrochemicznym.


Kominki Bohusz sklep z kominkami ciepłymi, piecami do pizzy i grillami

W naszej ofercie także wkłady kominkowe, materiały kominkowe, akcesoria kominkowe

Poznaj naszą pełną ofertę wkładów kominkowych UNICO, materiały do budowy nowoczesnych kominków ciepłych. Płyty szamotowe akumulacyjne, kleje zaprawy ogniotrwałe. Oferujemy pełne doradztwo. Oferowane przez nas produkty to wysoka jakość w znakomitej cenie.