Wyprzedaż! UNICO Dragon 4 - wyprzedaż Powiększ

UNICO Dragon 4 - wyprzedaż

Unirol - UNICO Unirol - UNICO

Nowy

UNICO Dragon 4

Dzięki odpowiednio zaprojektowanej konstrukcji komory spalania i właściwej regulacji obiegu powietrza udało nam się połączyć doskonałe parametry energetyczne.

Więcej szczegółów

Dostępny: 3-21 dni

4 290 zł

brutto

5 720 zł brutto

-25%

Termin wysyłki uzależniony, od aktualnych stanów magazynowych, jednak w większości produkty dostępne są "od ręki"

Palety i paczki wysyłamy:

wtorek, środę, czwartek i piątek

Informacje o produktach

tel: 602 259 809
e-mail: grupa@owo.pl

Informacje o kompleksowych usługach, budowy nowoczesnych kominków

strona www - usługi

Wkłady kominkowe UNICO Dragon występują w dwóch mocach nominalnych (14 i 16 KW), różniących się tylko głębokością paleniska.

Możliwość samodzielnego doboru widocznych elementów okna paleniska pozwala na dokonywanie znaczących zmian wyglądu kominka po zabudowaniu (konfigurator), co zwiększa stopień uniwersalności wyrobu.Wybierając konfigurację przeglądaj dołączone tutaj zdjęcia do produktu.

Dzięki odpowiednio zaprojektowanej konstrukcji komory spalania i właściwej regulacji obiegu powietrza udało nam się połączyć doskonałe parametry energetyczne (moc, sprawność, czystość spalin) z efektem idealnie czystej szyby

 UNICO Dragon 4 

 • palenisko bezrusztowe 
 • Moc nominalna KW:  16/14
 • Ogrzewana kubatura: 350 - 500 m3
 • Zużycie opału (max): 4 - 6 kg
 • Sprawność: 76% 
 • Ciężar : 183 kg
 • Szyba zwykła: 600 x 350 mm
 • Szyba z nadrukiem: 670 x 430 mm
 • Średnica komina: 200 mm 
 • Zasysanie powietrza do spalania: z zewnątrz
 • Do budynków z wentylacją mechaniczną
 • palenisko wyłożone płytą szamotową
 • system dopalania spalin 
 • nóżki z regulacją
 • ceramiczna szyba odporna na wysokie temperatury
 • system napowietrzania szyby (czysta szyba)
 •  najnowszy regulowany system doprowadzenia powietrza do spalania

Gwarancja: 5 lat

Wkłady kominkowe UNICO Dragon, mogą współpracować z automatyką sterującą wielkością strumienia powietrza do spalania. Mogą także współpracować z urządzeniami poprawiającymi sprawność poprzez odzyskiwanie nadmiaru ciepła ze spalin, w tym z odbiornikami akumulacyjnymi, konwekcyjnymi, wodnymi. Dzięki bardzo solidnej budowie wkłady serii Dragon są przewidziane do instalacji zarówno w izolowanych obudowach konwekcyjnych jak i w ciężkich korpusach (zabudowy ciepłe) ogrzewających pomieszczenia na drodze wypromieniowywania ciepła.

Korpus wykonany jest z wysokogatunkowej stali, a całość paleniska wyłożona jest płytami szamotowymi o grubości 50 mm. Wygodna i precyzyjna klamka, dźwignia regulacji obiegu powietrza oraz gałka cięgła szybra wykonana jest ze stali nierdzewnej.

Powietrze do spalania zarówno pierwotne jak i wtórne dostarczane jest z zewnątrz pomieszczenia poprzez czerpnię o średnicy fi 125 mm, z której poprzez innowacyjny system precyzyjnego rozdziału dostarczone jest odpowiednio na dno paleniska jako powietrze pierwotne lub szerokimi kanałami do kolektora w górnej części nad szybę, jako powietrze wtórne. Jest ono wystarczająco nagrzane, aby omywając szybę zapewnić jej idealną czystość.

Dodatkowymi kanałami dostarczane jest tzw. trzecie powietrze do kolektora umieszczonego w górnej części tylnej ściany paleniska tworząc w ten sposób skuteczny system dopalania spalin.

Zastosowane poprzeczne wymienniki ciepła zapewniają maksymalny odbiór energii. Oprócz tego w komorze spalania zamontowany jest dodatkowy, specjalnie wyprofilowany ruchomy deflektor z grubej blachy stalowej opóźniający wylot spalin do czopucha, podwyższający tym samym temperaturę wewnątrz paleniska o co za tym idzie zwiększający sprawność urządzenia.

Po wcześniejszym ustaleniu terminu, istnieje możliwość odbioru osobistego zamówionych produktów w naszym magazynie.

Grupa owo.pl – kominki BOHUSZ 
 Salon Partnerski UNICO  mapa dojazdu
ul. Krakowska 32 A, 32-065 Krzeszowice
Kominki kontakt:
600 601 384 – dział handlowy
600 601 385 – dział usług 
602 259 809 - dział techniczny
Obsługa klientów: pon. – czw. 9:30 do 17:30
piątek 9:30 do 15:00 (inne terminy – 602259809)


Firma Unico – polski producent wysokiej jakości wkładów kominkowych. Specjalizuje się w produkcji stalowych kominków konwekcyjnych (kominki powietrzne) i tych z płaszczem wodnym (kominki wodne). Stale poszerza swoją ofertę o produkty innowacyjne – np. palenisko dolnego spalania Dragon X czy niespotykany na rynku kondensacyjny wymiennik wodny – Condens. W jego ofercie nie zabrakło także materiałów zduńskich, wykorzystywanych do budowania „ciepłych kominków”.


Kominki Bohusz sklep z kominkami ciepłymi, piecami do pizzy i grillami

W naszej ofercie także wkłady kominkowe, materiały kominkowe, akcesoria kominkowe

Poznaj naszą pełną ofertę wkładów kominkowych UNICO, materiały do budowy nowoczesnych kominków ciepłych. Płyty szamotowe akumulacyjne, kleje zaprawy ogniotrwałe. Oferujemy pełne doradztwo. Oferowane przez nas produkty to wysoka jakość w znakomitej cenie.